Günün Fırsatı

27 Haziran 2012 Çarşamba

20-27 Haziran Haftasının Kötü Reklamları

Bundan sonra her hafta, o haftanın en kötü reklamlarını blogumda paylaşacağım. Bunlar kişisel fikirlerim olacak tabi ama genel olarak sosyal medya ağlarından takip ettiğim kadar siz okuyucuların da fikirleri aynı yönde olacaktır.

20-27 Haziran haftasının kötü reklamlarına bakacak olursak;

1- İlk olarak "Adını Feriha Koydum" dizisindeki karakteriyle bir anda herkesin gözdesi olan Hazal Kaya'nın annesi ile oynadığı Bingo reklam filmi gözüme çarptı. Nar lekesinin çıkmamasından korkan küçük kızımız nar suyu yapmak için astronot kıyafeti giyiyor. E doğal olarak bu da onu benim gözümde en kötü reklam yapıyor.


2- Bu reklama yorum yapmasam daha iyi olacak.


3- Sanırım hepimiz hayatımızda bi kez de olsa Falım Sakız çiğnemişizdir. Fakat son senelerdeki büyük markaların sakız piyasasına girmesi Falım'ı çok etkiledi ve bir hayli geride kaldılar. Eskiden belli konseptte (yaşlı amcaların "huu" dediği reklamlar) reklamlar çeken Falım geride kalmanın verdiği sıkıntıyla olsa gerek söz ettirecek bir reklam çekelim demiş sanırım. Ama iyi reklamla değil, baya saçma bi reklamla. İşte o reklam.




Bunlardan başka aklıma gelen bir sürü reklam var fakat çok fazla oldukları için yazamayacağım. Siz de kötü yazmadığım kötü reklamların olduğunu düşünüyorsanız, yorumlarınızla belirtebilirsiniz :)

1 yorum:

  1. Paylaşımlarınızı sıklıkla takip ediyorum . Bazılarını iş arkadaşlarımla paylaşıyorum ve çok beğeniyorlar . Acer destek olarak bu güzel paylaşımlarınızın devamını bekleriz .

    YanıtlaSil