Günün Fırsatı

5 Ocak 2012 Perşembe

Steve Jobs aramıza dönüyor!İnternet ve teknoloji dehası Steve Jobs'ı geçtiğimiz aylarda aramızdan uğurladık fakat O'nu sevenler, O'nun adını kullanarak reklam yapmaya çalışan kişiler veya firmalar ve sonunda O'nun üzerinden para kazanmayı hedefleyen kişi ve firmalar sayesinde unutmamız imkansızlaştı. Tabii ki , "unutalım gitsin" diyenlerden değilim, yaptıkları yadsınacak şeyler değil. Ama insanların O'nu adeta bir ilah(!) gibi benimsemesi zoruma gidiyor açıkçası.
Ölümünden bir gün sonra iPhone şirketinin, iPhone severler iPhone 5 beklerken, 4S adıyla bir ürün piyasaya sürmesi de anlattıklarımın bir örneği. 4S adı ile "For Steve" konseptini anlatmaya çalıştıklarını sanıyorum ve bu konuda yalnız değilim. Steve Jobs'ın adını çok daha etkili bir biçimde ve en azında daha kaliteli bir üründe kullanabilirlerdi. Keza 4S bir çok kullanıcı için sorun çıkardı.


Ve en son olarak In Icons isimli oyuncak şirketi, Steve Jobs'un oyuncağını çıkarma kararı aldı ve ürünlerden üretmeye başladı bile. Oyuncaklar figür şeklinde üretildiğini duyuran ve birkaç fotoğraf yayınlayan firma, oyuncaklarda Steve Jobs'un alışık olduğumuz halini yani siyah kazak ve kot pantolonlu halini kullanmış. Gerçekçi ve ayrıntılarla donatılmış bu oyuncakların, Şubat ayında ABD'de piyasaya çıkacağı ve yaklaşık 99 dolardan satılacağı belirtildi.Kısaca, Steve Jobs'u unutmaya izin vermeyecek bir çok girişimci var aramızda. Güzel olan da O'nun her zaman yaşıyor ve yaptıklarıyla insanlığa katkısının sürüyor olmasıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder