Günün Fırsatı

21 Kasım 2011 Pazartesi

Evy Baby'e "Reklam Tepkisi"


Salı gününe daha yeni girmiştik ki, Twitter'da dönen #evybabyikiniyoruz tweetleriyle karşılaştım. Neler oluyor diye merak edip baktığımda bu tepkinin bir reklam filmi yüzünden kaynaklandığını gördüm. Herkes firmayı çocuk istismarı yüzünden kınıyor, firmayı "çakma Demet Akalın'lar yaratma" suçundan yargılıyor ve tabiri caizse firmanın ipini çekiyordu. Hatta öyle tepkiler var ki, firma sapıklıkla bile suçlanıyordu. Şaşırmıştım. İnsanların bir reklam filmine bu kadar büyük tepkiler vereceğini düşünemezdim.

Reklam filmi aşağıda var,izleyin ve siz de yorumlarınızla görüşlerinizi bildirin lütfen.

Firma İstanbul Bebek'te gezen bebeklerle kurgulamış reklam filmini. Belli ki dikkat çekmek istediler. Çektiler de ama çok büyük ve kötü bi tepki aldılar.
İnsanların çoğu RÖK ve RTÜK linklerini paylaşıyor şikayet etmek isteyenler için.

Eminim firma da böyle olacağını tahmin edemezdi. Amaçları biraz komik bir reklam sürerek, dikkat çekmekti büyük olasılıkla fakat olmadı işte.
Bakalım kullanıcı şikayetlerini titizlikle inceleyen RÖK, bu reklam filmi için bir yasak veya yaptırım uygulayacak mı?

İşte böyle reklam dünyası, bir reklam yaparsınız kral olursunuz ardından bir reklamla insanlar sizi adeta recmederler. Bu yüzden firmaların reklamlarını piyasaya sürmeden evvel iyi analiz etmeleri gerekiyor ki bu da işin en zor kısmı sanırım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder